فروش انواع اکسسوری

همه چیز درباره گرایش های جنسی 

در گذشته و هنوز هم در برخی از جوامع افراد بر این باورند که گرایش های جنسی وجود ندارد و همه افراد جامعه با یک گرایش جنسی مشخص و میل به رابطه با جنس مخالف متولد میشوند.اما امروزه در دنیا گرایش های جنسی طبقه بندی های بسیار پیچیده ای دارند که در ادامه به بررسی برخی از مهمترین این گرایش ها خواهیم پرداخت.

بسیاری از این اصطلاحات زمانی آغاز می شوند که آلفرد کینزیینتر از مقیاس Kinsey را در سال ۱۹۴۸ ، به عنوان بخشی از گزارش Kinsey ، استفاده کرد که گرایش های جنسی را در ۶ دسته طبقه بندی می کند ، البته افرادی هستند که هیچگونه گرایش جنسی ندارند و در دسته بندی x قرار میگیرند.

 1. دسته دگر جنسگرا
 2. اتفاقا همجنسگرا
 3. غالبا همجنسگرا
 4. همجنسگرا و دگر جنسگرا
 5. غالبا همجنس گرا با یک رابطه دگر جنس گرا
 6. غالبا دگرجنسگرا با یک رابطه همجنسگرا
 7. صرفا همجنسگرا
 8. X بدون تماس و عکس العمل های اجتماعی و جنسی

در ادامه به بررسی تمامی این دسته بندی ها خواهیم پرداخت.

 1. دگرجنسگرا

این اصطلاح در سال ۱۸۹۰ سرچشمه گرفت و برای توصیف شخصی که گرایشی رمانتیک و  یا جنسی ، فقط به جنس مخالف دارد. این کلمه تا دهه ۱۹۶۰ جزئی از گفتار روزمره نبود. این اصطلاح دارای اصالت لاتین و یونانی است و به معنای واقعی کلمه ترجمه شده است تا بگوییم “جنس دیگری”.عمومی ترین جز گرایش های جنسی را میتوان دگرجنسگرایی دانست.

افراد دگرجنسگرا که رابطه جنسی واژنی دارند باید از کاندوم و یا سایر داروهای ضدبارداری استفاده کنند تا بتوانند بر برنامه ریزی و تولید مثل خانواده خود و همچنین جلوگیری از FORSTD کنترل داشته باشند. در مقیاس Kinsey ، به دگرجنس گرایان نمره آزمون ۱ یا ۲ داده شد.

همه گرایش های جنسی

 1. همجنسگرایی

این کلمه برگرفته از یونان باستان ، برای توصیف افرادی است که گرایش رمانتیک و جنسی به هم جنس خود دارند. در یونانی به معنی “همان جنس” است. این اصطلاح برای اولین بار در سال ۱۸۶۹ ابداع شد ، اما کلمات همجنسگرا ، لزبین بعداً در قرن ۲۰ مورد استفاده قرار گرفت.

لسبوس جزیره یونانی بود که در آن شاعر زن قرن ششم به نام ساپو قرار داشت ، که عاشق زنان دیگری بود ، از این رو اصطلاحات “لزبوس” و “لزبین” بسیار به چشم می خورد. اگرچه ایجاد رابطه هم جنس گرایانه مانع از کنترل تولد میشود اما بازم هم برای جلوگیری از انتقال بیماری ها باید از کاندوم ها استفاده شود. کاندوم های خاص و اختصاصی برای همجنسگرایان در دسترس است. در مقیاس Kinsey ، به همجنسگرایان نمره آزمون ۵ یا ۶ داده شد.

 1. دوجنس گرایی

این اصطلاح برای کسانی مورد استفاده قرار میگیرد که به یک میزان به هر دو جنس گرایش های عاطفی و جنسی دارند. این اصطلاح از یونانی باستان به “دو جنس” ترجمه می شود. در مقیاس Kinsey ، به دوجنسگرایان نمره آزمون ۳ یا ۴ داده شد.

دو جنس گرایان نیز برای جلوگیری از تولد های ناخواسته و یا جلوگیری از بیماری های مقاربتی باید از ابزار های بهداشتی مانند کاندوم استفاده کنند.

+ نوشته شده در سه شنبه سیزدهم خرداد 1399 ساعت 15:33 توسط نادر رفیعی بدون نظر